..."MIASTO MŁODYCH BUNTOWNIKÓW"...

Utworzono dnia 03.10.2023
W czwartek 28.09 klasy 4–8 udały się na wycieczkę integracyjną. Pierwszym przystankiem było Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Tam uczniowie obejrzeli wystawy archeologiczne i historyczne, dowiedzieli się, jak wyglądała nauka na przełomie XIX/XX wieku oraz poznali historię odważnych dzieci, które protestowały przeciw nauczaniu religii w języku niemieckim. Oprócz tego obejrzeli poruszający film pt. „Miasto młodych buntowników”. Po zakończeniu wizyty w muzeum udali się do Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu. Zostali podzieleni na pięcioosobowe grupy i wykonywali zadania związane z tym miejscem. Na końcu przyszedł czas na zabawy integracyjne. Do Gniezna wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach!