MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

Utworzono dnia 18.10.2023

18 października br. na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modliły się na różańcu w intencji pokoju.

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu.

Nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu.

Jezus powiedział:

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże”

Ten dzień przeżyliśmy z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i, jak podaje tradycja, autora pierwszych wizerunków Niepokalanej Matki naszego Zbawiciela.

ZAŁĄCZNIKI

• Załącznik