... POKOLENIEM CIERPIĄCYM CAŁE ŻYCIE ...

Utworzono dnia 28.01.2022

Prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ocenił, że pomysł ponownego wprowadzenia edukacji zdalnej

"nie ma nic wspólnego z logiką. Jego zdaniem w przyszłości spowoduje to wzrost chorób i zaburzeń psychicznych u dzieci.

"Chciałbym zwrócić uwagę na straty zdrowotne w dłuższej perspektywie. Mamy liczne badania naukowe i publikacje pokazujące,

że lockdown i nauka w domach, a nie w szkole, powoduje praktycznie całkowity zanik aktywności na świeżym powietrzu wśród dzieci

i młodzieży oraz izolację społeczną. Nie ma bowiem zajęć wychowania fizycznego i przerw na zabawę w grupie.

Do tego dochodzi utrata więzi społecznych i wyrabianie złych nawyków m.in. siedzenie przy telewizorze i komputerze.

W ciągu ostatnich dwóch lat już dwukrotnie wzrosło ryzyko otyłości u dzieci na skutek lockdownu.

Dwukrotnie wzrosło także ryzyko cukrzycy, nadciśnienia, chorób sercowo-naczyniowych.

Nie wspominając nawet o depresji i zaburzeniach psychicznych u dzieci, których epidemię widzimy coraz wyraźniej.

W konsekwencji to pokolenie będzie pokoleniem cierpiącym całe życie. Będziemy za to płacić przez kilkadziesiąt lat" - ocenił prof. Kuna.