RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 07.01.2022

11 listopada 2021 roku w 103 rocznicę odzyskania niepodległości odbył się XX Rajd Niepodległości

zorganizowany przez PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej.

W rajdzie uczestniczyło trzech uczniów naszej szkoły: Stanisław Fajfer, Olaf Pniewski i Piotr Przespolewski.

Nasze wędrowanie rozpoczęliśmy na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej, przy kwaterze poległych żołnierzy w wojnie polsko – bolszewickiej.

Po powitaniu przez Ewę Bosacką i Pawła Trygalskiego ( komandora rajdu i osobę odpowiedzialną za prezentację historyczną )

zapaliliśmy znicze, by oddać hołd poległym. Następnie przechodząc kolejnymi ulicami poznawaliśmy epizody z ponad 200-letnich walk Polaków

o niepodległość i wolność. Były to ulice: Armii Krajowej, 28 Grudnia, Mariana Wachtla, Wolności, Obrońców Gniezna, Kosynierów,

Powstania Warszawskiego, Armii Poznań, Wiosny Ludów.

Ostatnim etapem rajdu było dojście do mety zlokalizowanej w Moto Barze Jelonek przy ulicy Witkowskiej.

Tam na uczestników czekał pyszny posiłek i rozwiązanie konkursu na najbardziej patriotyczny strój.

Uczestnicy wyrazili zadowolenie, że w ciekawy sposób uczcili Polaków walczących o niepodległość,

a przy okazji dowiedzieli się o sposobach ich walki.

ZAŁĄCZNIKI

• Załącznik