TEATR ANIMACJI

Utworzono dnia 19.01.2023

Dnia 10 stycznia 2023r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami pojechali do Teatru Animacji w Poznaniu

na przedstawienie „Śpiąca królewna”. W przedstawieniu wraz z aktorami grały lalki.

Na scenie wiele się działo – było dużo ruchu, tańca, śpiewu, wszystko wirowało i było bardzo dynamiczne.

Po spektaklu mieliśmy możliwość zwiedzania teatru od kulis.

Aktorzy, którzy nas oprowadzali bardzo ciekawie opowiadali o swojej pasji,

o teatrze i o tym, że Teatr w Poznaniu jest jedynym takim teatrem w Wielkopolsce.

Dowiedzieliśmy się wiele interesujących informacji o osobach pracujących przy realizacji każdego występu.

Zobaczyliśmy galerię lalek i mogliśmy sami spróbować grać lalkami przekonując się,

że wcale nie jest to taka prosta sprawa. Mimo, iż lalki i kukły nie wszystkim przypadły do gustu

to z pewnością było to niepowtarzalne i nietuzinkowe wydarzenie w naszej szkolnej rzeczywistości.